Site Loader

Dnes má již prakticky každá domácnost své vlastní internetové připojení. Obvykle se jedná o typ wi-fi, tedy bezdrátový typ. Ten je výhodný v tom, že umožňuje připojení více zařízením, což velmi ocení vícečlenná rodina, kde tak může být zároveň připojen někdo na počítači a jiný třeba na chytrém mobilním telefonu.

Ovšem než toto zařídíme, čeká nás rozhodování, od koho si internet vzít. Poskytovatelé internetu se totiž liší nejen v ceně, ale také v podmínkách, za kterých své připojení nabízí, a také v garantované maximální rychlosti i pokrytí. Proč tomu tak je?

 

blog1

 

Především kvůli tomu, že každá společnost má vlastní vysílače. Ty jsou rozmístěny různě po republice tak, aby zajistily co nejvyšší a nejlepší pokrytí pokud možno všech oblastí. Avšak nic není dokonalé, a tak je velmi pravděpodobné, že někde budou mezery, tedy místa, kde bude signál slabý až neexistující. Jedná se především o plochy, které jsou někde v hlubším údolí či na okraji působnosti daného vysílače.

 

Je však fakt, že se staví stále nové, a tak se plocha pokrytí i síla a rychlost signálu neustále zvyšují. Pokud si chcete ověřit, jak je na tom zrovna vaše bydliště, není nic snazšího. Prakticky všichni poskytovatelé totiž mají na svých internetových stránkách mapu pokrytí, kde se vám po zadání vaší adresy zobrazí, jaké typy připojení jsou dostupné a jaká je garantovaná síla signálu.

 

blog2

 

Je však pravděpodobné, že ten, který má u vás nejlepší signál, nebude zároveň tím nejlevnějším. A cena je také důležité hledisko. Proto je potřeba hledat kompromis mezi cenou a kvalitou tak, aby obojí bylo alespoň přijatelné. Pokud taková možnost není, je lepší se, pokud je to možné, přidat spíše na stranu kvality, než ceny.

 

To platí zvláště v případě, že některý z členů rodiny bude dělat úkony náročnější na spolehlivost signálu, například pouštět videa či dokonce hrát hry. Avšak nakonec záleží pouze na vás. Je však dobré zvážit skutečně vše, než se definitivně rozhodnete.

Post Author: