Site Loader

Již ze starých filmů známe scény, kdy rodiče zapisují výšku svých dětí například na futra dveří. Vidí tak, jak postupem času rostou. Dnes jsme však o něco dál, a místo tužky či křídy máme dětský metr na zeď https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-metry-na-zed/. O co se jedná?

 

V podstatě je to tapeta malých rozměrů, kterou nalepíte například v dětském pokoji. Obvykle je dekorována nejrůznějšími dětskými motivy, jako jsou zvířátka či známé postavičky z filmů a seriálů. Na jedné straně je potom metr, ke kterému se dítě postaví a hned vidí, kolik měří. To pak může například s pomocí tužky vyznačit, takže vidíte, jak postupem času roste.

 

bazen8

 

Samozřejmě je dobré sledovat výšku dítěte. Koneckonců je to jeden z ukazatelů toho, že je zdravé a správně se vyvíjí. I to je důvod, proč jej při pravidelných prohlídkách dětský pediatr vždy mimo jiné také změří.

 

Otázkou však je, zda bychom měli používat právě tyto metry. Proč? Je zde hned několik důvodů. Jedním z nich je fakt, že jej ve většině případů nelze přendat. To může způsobit problémy v případě, že se například budete stěhovat.

 

ksiltovka1

 

Ale i jinak to není zrovna dobrý nápad. Jak dítě poroste, jeho záliby se budou měnit. Dovedete si představit, že například v patnácti letech bude chtít mít v pokoji dětský metr se zvířátky? To není příliš pravděpodobné. Tapeta tedy bude stržena a i se všemi záznamy, jak nám dítě rostlo, poletí do popelnice. A to je škoda.

 

Dále musíme uvážit i to, že tyto tapety, vzhledem k tomu, že jsou vyráběny především pro malé děti, mají nejvyšší výšku, kterou na nich lze změřit, obvykle 150 centimetrů. A to je dost málo, pokud chcete svého potomka měřit skutečně dlouhodobě.

 

Zdá se tedy, že toto není nejlepší řešení, jak sledovat pokroky ve vývoji našeho dítěte. Vypadá to totiž, že stará metoda křídou na futro dveří je stále ta nejlepší. Alespoň se totiž nemusíte bát, že je budete muset po pár letech vyhodit. A to za to stojí, ne?

Post Author: