Site Loader

On si asi některý koumák řekl, že je těch metod neustále málo, a že by jako přidal další. Totiž platbu ultrazvukem. Zcela jistě si nyní klepete do čela, jako že autor článku (moje maličkost) spadl někdy v dětství na hlavu, a že mu to snad zůstalo. Nu, pojďme se na to společně podívat. Nejprve stručně co je to ultrazvuk. Ten jistě znáte od lékaře, slouží mu k vyšetření. Ale co je to technicky?
Stručně řešeno, je to akustické vlnění nad 20 kilohertzů. Lidské ucho jej nevnímá.
silueta pokladny
A jak by tím šlo platit? Ptáte se bezesporu správně. Pro bližší vysvětlení jsem se ponořil do problému, a výsledek předkládám.
Nová platební metoda by měla využívat ultrazvukovou technologii v mobilech. Jméno je výstižné. Worldline's Wallet.
Tento ultrazvuk by měl po zapnutí aplikace cestovat mezi pokladnou a vašim přístrojem. Výhody tohoto systému pro běžného uživatele jsem nikde nenalezl, takže si musíme počkat.
Čekat budou muset i obchodníci, a to na nové pokladny, které budou umět s tímto systémem komunikovat, a hlavně pracovat. Firma Yumi prý již takové pokladny testuje v provozu. Jaké jsou však zkušenosti, to se v článcích již nepíše. Jeden ze zdrojů však tvrdí, že pokladny mají velký a přehledný displej, a v podstatě nemusí být zabudovány napevno. Takže je může obchodník z kamenného obchodu popadnout, a jít prodávat třeba na trh, nebo kamkoli jinam.
historická pokladna
Nu, co k tomu dodat. Domnívám se, že se my, normální uživatelé bankovních karet a jiných druhů plateb nemusíme obávat, že bychom to nezvládli. My se toho asi ani nedočkáme. On totiž nikdo neví, v čem je to výhodnější. Zatím z toho koukají jen potíže. Více pro obchodníky. Pokladny asi nebudou nejlevnější, budou si jistě muset zaplatit software a další a další věci, které se na to jistě nabalí. A to nepíši o bezpečnosti dat. Ale nechme se překvapit, třeba to fungovat bude, a ještě budeme rádi. Uvidíme.  
 

Post Author: